Kolan International Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde, kadın hastalıkları ve gebelik ile ilgili problemlerin çözümünde modern tıbbi yöntemlerle ve konusunda uzmanlaşmış hekimlerle ileri tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

 

KADIN SAĞLIĞI 

Genel kadın sağlığının tüm süreçlerine yönelik, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebeliklerin izlenmesi,  üreme sağlığı merkezi(IVF- Tüp Bebek) ile Kolan International Hospital bir çok alanda hizmet vermektedir. 

 

ERGENLİK DÖNEMİ

Kadın hastalıkları bölümünün önemli konularından birisi çocukluk yaş grubunun ergen jinekolojisi dönemidir. Bu dönemdeki yakınmalar erişkin dönemden farklıdır ve jinekolojik muayenenin de yaş grubuna uygun özellikleri vardır. Kız çocuklarının ergenlik gelişimlerinin takibi, adet görme,özellikle rahim ağzı kanserlerinden korunma amaçlı planlanan aşılarının düzenlenmesi gibi kontrollerin yanında, kanama bozuklukları, tüylenme gibi problemlerin tanı ve tedavileri için de hizmet verilmektedir.

 

RİSKLİ GEBELİK  TAKİBİ

Anne ve bebeğin sağlığı açısından risk teşkil eden durumları zamanında belirleyip gebeliğinin mümkün olduğunca sağlıklı ve sorunsuz geçmesine yardımcı olunmakta, yüksek riskli gebeliklerde anne adayları bilinçlendirilirken gebelik sürecindeki takipleri gerçekleştirilmektedir. Kolan International Hospital, anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde bu süreci tamamlanmasına destek olmaktadır.

 

DOĞUM

9 ay boyunca özlemle beklenilen  o muhteşem ana yaklaşırken Kolan International Hospital  anne adaylarını  huzurlu ve güvenilir bir ortamda hissetmelerini sağlayacak konforu sunuyor.

Bölümde doğum başladığında  yapılan ilk muayene ve doğum öncesi dönemde saptanan bulgularla, doğum şeklinin hangi yöntemle yapılacağına karar veriliyor.

Kolan International Hospital  Kadın Sağlığı bölümünde,  normal(vajinal) doğum, sezaryenle(genel anestezi ile) doğum, epidural anestezi ile doğum spinal anestezi ile doğum yöntemleri konusunda hizmet veriliyor.

 

“Kadın Sağlığı bölümü, yeni gelişmeler ışığında yüksek gebelik ve canlı doğum oranlarına ulaşmayı hedefliyor.”

 

if (CurrentPage.LanguageID == 1) { }