Immediate İmplant (Hızlı implant)

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine, çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplant doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarlar. İmplant rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Tek diş eksikliğini gidermek için boşluğun her iki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi ile yapılan klasik köprü yöntemi yerine bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.Tek diş uygulamalarında en önemli yenilik, özellikle üst çene ön bölgede beklentiler göz önüne alınarak, implant yapıldığı gün üst yapı yani; porselen kuron da yapılabilmektedir.

Son yıllarda sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemi olan implant uygulamaları sonrasında birçok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant tedavisinin ikinci aşaması olan implant üstüne yapılacak protezler için operasyondan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir. İmplantın yapılabilmesi için eksik diş veya dişlerin olduğu bölgede implantın sağlam ve sağlıklı olarak yerleşip tutunabilmesi için bu bölgede yeterli kemik yüksekliği bulunmalıdır. Ayrıca hastanın ağız bakımı iyi olmalı, dişeti problemleri ve iyileşmeyi olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığı bulunmamalıdır.

Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Hızla ilerleyen  teknoloji sayesinde yapılan implantların çene kemiği ile bütünleşmesi için uzun bekleme süreleri gerekmemektedir. İmplantların çene kemiğine yerleştirildiği gün içinde üzerine diş yerleştirilebilir ve kaybedilen estetik ve fonksiyon hastaya geri kazandırılabilir.

if (CurrentPage.LanguageID == 1) { }