Medikal Estetik > Ameliyatsız Yüz Germe

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemidir.

Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerjiyi vererek kılların yok edilmesi yöntemidir. Kıldaki melanin pigmentine duyarlı olan bu ışık cilde zarar vermeden kıl kökünde ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur.

Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel en etkili dozların belirlenmesi gerekir.

Kişinin cilt rengi belirlenerek ve kişinin ten rengine, kıl durumuna en uygun doz ile etkin ve güvenilir lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması yapılamayacak kişiler;

 • Son altı ay içinde roaccutane kullananlara,
 • Epilepsi hastalarına,
 • Şüpheli pigmente lezyonu olan kişilere,
 • Lupus hastalığı olanlara,
 • Hamilelik riski taşıyan kişilere,
 • Kalp pili takılı olan kişilere lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlere Göre Üstünlüğü Nedir?

Ağda, epilator, cımbız gibi kıl giderme yöntemleri kalıcı sonuçlar vermez. Bunlar geçici çözümlerdir. Kıl batıklarına, cilt hassasiyetine, cilt lekelenmelerine, kıl sayısında artışa neden olabilirler.

Oysa lazer epilasyon doğru uygulandığında etkili sonuçlar vermekte ve kişilerin kalıcı olarak kıllardan kurtulmasını sağlamaktadır.

Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uygun olan tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir.

Bayanlarda;

Bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek, bel, göğüs ucu, el üstü, ayak üstü, çene, dudak üstü, boyun uygulama yapılan bölgelerdir.

Erkeklerde; Sırt, omuz, göğüs, kol, bacak, koltuk altı, sakal üstü, boyun, ense, kulak, kaş ortası, kas üstü, el üstü ve ayak üstü uygulama yapılan bölgelerdir.

Dövme Ve Leke Silme

Koyu renkli bir kıyafetle güneş ışığı altında fazla beklerseniz kıyafetinizin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazer de benzer bir prensip ile çalışır. Koyu renkli boyalı maddeler ışığı emerek ısı, ses veya buharlaşma şeklinde doku yanıtına neden olurlar.

Dövmeleri ve cilt lekelerini yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme ve leke pigmentine ulaşır. Dövme ve leke pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ışığa dönüştürür.

Bu sayede deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılmış dövme boyasını ve lekeyi daha kolay emer ve yok eder.

Dövmelerin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme seans sayısı 5-15 seans aralığıdır.

Doktor Balıklar

Boyutları 3 cm'den 8 cm'ye kadar değişen ve dişleri olmayan bu balıklar el, ayak ve tüm vücudunuzdaki ölü derileri yer ve kan dolaşımını hızlandırır.

Küçük dokunuşlarıyla inanılmaz bir masaj etkisi yapan doktor balıklar el ve ayaktaki ölü derileri yiyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Aynı zamanda ağızlarından salgıladıkları ditranol adlı maddenin yara kapatıcı özelliği de vardır.

Dişleri olmayan Doktor Balıkları , ağızları vasıtası ile hücre kemirme esnasında tüm sinir sistemini harekete geçiren minik etkin darbeler sağlamaktadır. Yüzlerce balığın birlikte verdiği masaj etkisi balıkların vazgeçilmez masaj uzmanları olarak kabul görmelerini temin etmiştir.

 • Doğal Manikür
 • Doğal Pedikür
 • Doğal Masaj

Mezoterapi

Mezoterapi,uygulanan yöntemin adı olup, kısaca cilt içine yapılan enjeksiyonlar olarak özetleyebiliriz. Mezoterapide; Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleri kullanılmaktadır. Bu uygulamayla kan dolaşımını düzeltiriz, ödemi çözeriz, dokuyu uyandırıp, hücreler içindeki yağların kolay çözülmelerini ve dolaşıma atılmalarını sağlarız. Tedavi hastanın ihtiyacına göre 5 ya da 10 seans olarak planlanır.

Mezoterapinin Kullanıldığı Alanlar

 • Selülit tedavisi,
 • Bölgesel incelme ve kilo verme,
 • Alopesi (Saç Dökülmesi),
 • Mezolift (Yüz Gençleştirme),
 • Göz mezosu ( göz çevresindeki ince kırışıklılar, morluk, kuruluk,
 • Çatlak tedavisi, yara ve yanık izleri.

Çapı çok ince ve 4 mm. uzunluğundaki iğneler ile mezoterapi uygulamasi yapılır. Selülit sorunu olan alanlarda 2 cm aralıklarla enjeksiyonlar yapılır ve çok küçük dozdaki ilaçlar tatbik edilir. Hem sorunlu hücrelere direkt ulaşılır hem de çok küçük dozdaki ilaçların kullanılması ile sistemik etkiden kaçınırken, maksimum etki sağlanır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, seçici, yağ dokusunun azalmasını sağlayan, bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Cihaz, bölgesel yağ birikimlerini azaltarak vücudu şekillendirir. Liposuction gibi yağ aldırma ameliyatlarına alternatif cerrahisiz bir yöntemdir.

Vücut şekillendirmede, uygulanan bölgelerde, orantılı ve düzgün bir zayıflama görülür. Uygulama sonrasında çökmeler görülmez. Cerrahi olmadığı için kanamasız ve ağrısızdır. Soğutarak bölgesel yağlanmaları azaltır. Soğuk lipoliz vücutta yağ depolanmaları olan bölgelerdeki yağları, çevre dokulara zarar vermeden, belirli dereceye kadar soğutur. Yağ hücrelerinin zarlarını eritip, vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Uygulama yapıldıktan sonra on beş (15) gün içinde yaklaşık % 20 oranında sonuç görülmeye başlanır. Asıl sonucu görmek için 2-4 ay arası bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda % 20-40 oranında bir incelme görülecektir.

Dolgu Uygulamaları

Estetik amaçlı dolgular,cilde enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır. Dolgu maddeleri; yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile oluşan kırışıklıkların giderilmesinde, ciltteki elastikiyet kayıpları sonucu oluşmuş alanların doldurulmasında ve dudak kalınlaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. Dolgular hacim problemi olduğu düşünülen bir bölgeye hacim vermek amacıyla uygulanırlar.

Dolguların uygulama alanları;

 • Dudak kalınlaştırma, kırışıklıkların belirginliğinin azaltılması,
 • Alın ve ağız çevresi çizgilerinin azaltılması,
 • Yanakların belirginleştirilmesi,
 • Çenenin öne veya yanlara genişletilmesi,
 • Göğüslerin büyütülmesi,
 • Poponun şekillendirilmesi,
 • Liposuction veya burun estetiği sonrası oluşmuş çökmelerin ve düzensizliklerin giderilmesi.

Botoks Uygulamaları

Cildimizin doğal bir yaşlanma süreci vardır. Ortadan kaldıramadığımız bir etken olan yer çekimi nedeniyle cildimiz zaman içinde sarkar ve sarkmaya bağlı derin katlanmalar oluşur. Cildin yaşlanmasını hızlandıran diğer bir etkende güneştir. Güneş cildin elastik yapısını bozar ve kendi kendini yenileme kapasitesini azaltır. Ayrıca gözleri kısan mimik hareketini artırır. Tüm bunlara rağmen yüzdeki yaşlanmayı en çok hızlandıran şey aşırı mimik kullanımıdır. Yüz ifadesini oluşturan mimik kasları cildimizi çekerek ve bırakarak zamanla artan mimik çizgilerini oluşturur.Yıllar geçtikçe kırışıklıklar artar ve yenileri eklenir.

Bu kırışıklıklardan ve istenmeyen mimiklerinizden, botoks uygulaması ile kurtulabilirsiniz.

Botoks nasıl etki ediyor?

Botoks düşük dozlarda bile mimik kaslarının gücünü azaltabilen bir ilaçtır. Tek bir uygulamayı takiben bu etkisi 4-6 ay kadar uzayabilmektedir.

Sanılanın aksine botoks bir dolgu maddesi değildir ve yüzde şişlik oluşturmaz. İlaç çok ufak dozlarda cilt altına yapılır ve saatler içinde buradan uzaklaşarak yok olur. Sadece mimik kaslarında çok özel bir noktayı bir kez etkiler ve bu etki aylarca devam eder. Botoksun etkisi ertesi gün görülmez, ilaç 4. gün etkisini göstermeye başlar, en iyi görüntü 2. veya 3. haftadan sonra gözlemlenir. Aşırı derecede alın, el, ayak ve kol altı terlemesi olanlar botoks uygulaması ile bu sorunlarından kurtulabilirler.

Dermaroller

Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşan bir alettir. Bu alet cilt üzerine temas ettirilek tedavi sağlanır. Steril küçük iğneler derinin alt tabakalarına kadar küçük mikrokanallar microtunneling açar. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajenini üretmesini sağlar. Uygulama alanın büyüklüğüne bağlı olarak on dakikadan bir saate kadar sürebilir. Sonuç üç ayla dokuz ay arasında tam olarak alınır. Hasta yavaş yavaş düzelmeyi fark eder. Kontrollü çalışmalarda 6-8 hafta sonra kollajende % 200 artış görülmüştür.

Dermaroller uygulamasının kullanıldığı alanlar;

 • Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlamak amacıyla,
 • Kollajen oluşumun ve lokal kan dolaşımının artırılmasında,
 • Lekelerin, çizgi ve kırışıklıkların, azaltılmasında
 • Çatlakların, skarların, selülitin, ve büyük deliklerin azalmasında,
 • Saç dökülmelerinde ve saçın canlandırılmasında,
 • Cilt bakım ürünlerinin etkisinin artırılmasında.

Radyofrekans

Radyofrekans ile cilt yenileme yöntemi cildin en az 5 yaş daha genç görünmesini sağlar. Hiç bir cerrahi müdahale gerekmeden uygulanan bir yöntemdir.

Radyofrekans sadece yüzde değil, boyun ve dekolte üzerinde de yaptığı etkiler sonucu cilt kalitesini artırmaktadır.

Radyofrekansın kullanıldığı durumlar;

 • Yüz, boyun ve dekolte bölgesini gençleştirme amacıyla,
 • Yüz ovalini toparlamada,
 • Sarkmış olan kasların kaldırılmasında,
 • Vücudun sıkılaştırılmasında,
 • Bölgesel incelmede.

Medikal Cilt Bakımı

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır.

Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.

Profesyonel bir bakımla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, uzman estetiysen ve doktor tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Merkezimizde Yapılan Cilt Bakımları;

 • Temel cilt bakımı (arındırıcı)
 • Lifting bakımı
 • Akneye karşı bakım
 • Lekelere karşı bakım (AHA)
 • Göz çevresi bakım
 • Nem dengeleyici bakım (alerjik ciltler için)

El Ve Ayak Detoksu

El ve Ayak detoksunda kullanılan elektroliz yöntemi sayesinde bedenimizde biriken atık maddeleri sağlıklı bir biçimde vücudumuzdan atmak mümkündür.

Su ile doldurulmuş özel bir kabın içerisine eller veya ayaklar konularak İYON DETOKS cihazı çalıştırılır. Belirli bir süre sonra el ve ayaklarımızda bulunan reflex noktalarından, hücre duvarları arasında birikmiş olan toksin (zehirli) maddeler çıkmaya başlar. Bu arınma metodu hücre duvarları arasında oluşan toksin (zehirli) maddelerin vücudun dışına atılmasını sağlar.

Ayrıca metabolizmanız güçlenir, bağışıklık sisteminiz gelişir, vücudunuzun direnci artar, enfeksiyon riski azalır. Kanın yenilenmesini sağlar.

Hafızanın güçlenmesine, idrar kontrolünün kolaylaşmasına, vücut pH'nın dengelenmesine sebep olur. Baş ağrısı, romatizma vb. ağrıların hafiflemesine neden olur.

Kan şekerini düşürebilir, kolesterolü ve tansiyonu dengeleyebilir. Eklem iltihabı, gut, romatizma gibi hastalıkların tespitini sağlar.

Vücut daha az su tutar ve kilo kontrolü kolaylaşır. Saç dökülmelerini azaltabilir, sivilce ve cilt problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Negatif iyonlar sayesinde endokrin sistemi dengeleyebilir, tüm sistemlerin ve organların normal çalışmasını sağlayıp, sağlığımıza bir kalkan oluşturur.

Andulasyon Terapi

Andulasyon nedir?

Andulasyon yeni bir biyofiziksel terapi yöntemidir. Temel prensip vücuttaki tüm sıvıların salınım yapmasıdır.

Belirli dalga boylarındaki Andulasyon frekansları bedendeki sıvıları harekete geçirir ve salınım yapmasını sağlar.

Andulasyon Terapi Sistemi, bilim insanları, üniversite klinikleri ve doktorların ortak çalışması ile Almanya' da geliştirilen ve bütünsel sağlıkta son dönemin en önemli buluşlarından biridir. Andulasyon Terapi Sistemi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında son dönemde gerçekleştirilen en parlak buluşlardan biridir. Yalnızca 1 seanslık uygulamalarda dahi gerçekten şaşırtıcı ve anlamlı iyileşmeler söz konusu olmaktadır. Her türlü ağrıdan dolaşım bozukluklarına, stresten karın bölgesi yağlanmasına, onlarca etkisi ile önümüzdeki yılların en çok konuşulan terapi yaklaşımlarından biri olacaktır.

Andulasyon Terapi Sistemi;

Dünyanın önde gelen rehabilitasyon klinikleri ve doktorlar tarafından aşağıda yer alan sorunlar ve benzerlerinde büyük bir başarı ile uygulanmaktadır.

 • Gerginlik ve fibromiyalji,
 • Bel fıtıkları,
 • Ağrılar,
 • Metabolik bozukluklar,
 • Erken yaşlanma,
 • Lenfatik dolaşım problemleri,
 • Spor yaralanmaları,
 • Bacaklarda dolaşım bozuklukları,
 • Bedende yıkıma yol açan negatif (distres),
 • Migren tipi baş ağrıları,
 • Siyatik tipi romatizmalar,
 • Karın bölgesi yağlanması

Sağlığı Koruma ve Anti-Aging;

Andulasyon Terapi Sistemi'nin insan sağlığı üzerinde bütünsel koruyucu ve iyileştirici etkisi vardır." Andulasyon Terapi Sistemi" bir anlamda yaşlanmayı geciktiren medikal bir anti-aging metodudur.

2,5 Saat Yürümek mi? 15 Dakika Yatmak mı?

Andulasyon Terapi Sistemi'nin günde 15 dk. uygulanması, 2,5 saatlik yürüyüş ya da 1 saatlik spor sonucu yenilenme ve tamir için hücrelerde üretilen enerjiye eşdeğer ölçüde enerji üretir.

Lenf Drenaj

Lenf drenaj makinası, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır. Ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki yapar. Lenf drenajı, kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar.

Lenf drenajının kullanıldığı durumlar;

 • Aşırı kilo fazlası olanlarda,
 • Adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşanlarda,
 • Selülitlerde,
 • Meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelenlerde,
 • Vücudunda ödem problemi olan herkeste başarılı bir şekilde uygulanır.

Lenf drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenaj sağlanır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.

Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik, uygulanan diyet sonucunda oluşan kilo kaybı ile vücutta meydana gelen sarkmaları önlemek amacıyla ve vücudun sıkılaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Aynı şekilde bir diyete devam ederken uygulandığında ise sorunlu bölgelerinizde cm olarak incelme yaşandığını görebilirsiniz. Pasif jimnastik vücudunuza cm olarak incelmenizde yardımcı olur.

Pasif jimnastik aletleri sorunlu bölgeye faradik akım göndererek yağ depolanmasının bulunduğu alandaki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar, işte bu sayede de sadece tek başına uyguluyorsanız cildinizde sıkılaşmaların oluşmasını sağladığı gibi kas yapınızı güçlendirerek hareketlilik getirir.

Aynı zamanda kaslarda artan hareketlilik sebebiyle selülitlerin yok edilmesi amacıyla da kullanılan etkili bir yöntemdir. Eğer diyetisyen kontrolü altında bir diyet programına devam ederken pasif jimnastik aletlerini kullanırsanız bu işlem bedeninizde incelmeler yaşamanıza yardımcı olur.

Ozon Tedavisi

Günümüz yaşam koşullarında bedenimizin hor kullanılması, hava kirliliği, manyetik alanlar, aşırı güneşe maruz kalma, radyasyon, kimyasal katkı maddeleri, yetersiz ve eksik beslenme gibi faktörler, vücudumuzda geri dönüşümsüz bir hasara yol açmakta ve bir çok toksinin vücudumuzda birikmesine sebep olmaktadır. Vücudumuzda biriken bu toksinler de zamanla kronik ve dejeneratif hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında, vücudumuzu bu toksinlerden arındırmanın en güzel yolu güçlü bir bağışıklık sistemine, güçlü bir antioksidan sisteme ve iyi oksijenlenmiş bir kana sahip olmaktır. Bunun da en etkili yolu OZON-OKSİJEN tedavisidir.

 • Ne kadar uyursanız uyuyun, dinlenemiyorsanız,
 • Yıl içerisinde çok sık hastalanıyorsanız,
 • Bazı konuları hatırlamakta güçlük çekiyorsanız,
 • Cinsel fonksiyonlarınızda azalma veya isteksizlik varsa,
 • Konsantrasyon bozukluğu yaşıyorsanız,
 • Yoğun stres altında yaşıyorsanız,
 • Düzgün beslenemiyor ve vücut direnciniz kırılmışsa;
  Mutlaka Ozon-Oksijen tedavisine ihtiyacınız var demektir.

Ozon Terapininn Etkili Olduğu Alanlar

 • Kronik yorgunluk,
 • Astım ve allerjik hastalıklar, KOAH
 • Kansere destek,
 • Radyoterapi ve kemoterapiye destek,
 • Fibromiyalji iyileşmeyen yaralar,
 • Yanıklar ve haşlanma yaraları
 • Felç sonrası destek,
 • Romatizmal hastalıklar,
 • Kas-eklem hastalıkları,
 • Cinsel fonksiyon bozuklukları,
 • Bakteri ve mantar enfeksiyonları,
 • Toksinlerden arınma,
 • Gençleşme ve yaşlanmayı geciktirme,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Obezite - Kilo sorunu,
 • İltahabi bağırsak hastalıkları,
 • Hepatitler,
 • Diabet ve komplikasyonları,
 • Ağız ve genital bölgedeki uçuklar,
 • Yaşa bağlı maküler dejenerasyon,
 • Kadın hastalıkları,
 • Nörolojik hastalıklar,
 • Ülseratif Kolit - Crohn,
 • Deri hastalıkları,

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendiren ve böylece hastalıklara karşı mücadelede bize direnç veren bir yöntemdir.

P.R.P Tedavisi

Dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda plateletler aracılığıyla onarım süreci başlar.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

P.R.P. dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır. Yaklaşık 20 dakikalık bir uygulamadır.

P.R.P ile Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir?

 • Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir. Yüzde ve vücutta lifting sağlar.
 • Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasının sağlanmasında.
 • Deride yllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasının sağlanmasında.
 • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünün sağlanmasında.
 • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılır.
 • Artrozlarda, eklem hasarlarında ve sporcu yaralanmalarında etkili bir yöntem olup, iyileşmeyi hızlandırır.

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar.

15 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

if (CurrentPage.LanguageID == 1) { }