Sağlıklı kilo alma programı: Zayıflamanın fizyolojik bir nedeni varsa araştırılmalı ve tedavi sürecinde sağlıklı kilo alma programı ile diyetisyende yer almalıdır. Sağlıklı kilo alma programında; öncelikle kişinin beslenme alışkanlıkları ve genel beslenme durumu incelenir ve yaptığı yanlışlar belirlenir. Tedavi planının oluşturulması için ikinci basamak, vücut yapısının incelenmesi ve ayrıntılı beden bileşim analizinin yapılmasıdır. Elde edilen sonuçlara göre sağlıklı kilo alma beslenme tedavi planı oluşturulur. Planın oluşturulmasında, kişinin yaşam koşulları göz önünde bulundurulmaktadır.

Beslenme ve Diyet Bölümümüzde sağlıklı kilo alma programında hastanın ayrıntılı sağlık ve beslenme hikayesinin alınması, ayrıntılı vücut bileşim analizinin yapılması, yapılan kan tetkikleri sonuçlarında doktor raporunun incelenmesi, bütün sonuçlar doğrultusunda sağlıklı kilo alma beslenme programının hazırlanması gibi basamaklar uygulanmaktadır.

Sağlikli Kilo Alma Programinda Hedef

Sağlıklı kilo alma programında hedef kişisel özelliklere göre belirlenmektedir. Genel hedef, ayda 2-4 kg arasında kilo kazanılmasıdır.

if (CurrentPage.LanguageID == 1) { }